Pagina principala
Fotbal Intern
Fotbal Extern
Formula 1
Polo
Handbal
Basket
Alte Sporturi
Arhiva ziar
Contact
Publicitate
Redactia
Abonamente
Inapoi la stirile din sectiunea Fotbal Intern
Toamna se numara victoriile

Pe terenurile sintetice de la baza 5x5 Fotbal s-au disputat, In week-end, jocurile contand pentru etapa a IV-a a returului si In aceasta runda consemnandu-se mai multe partide amanate.

In Superliga, Mildness a obtinut un nou succes si, profitand si de amanarea unor partide, a urcat pe locul secund al clasamentului.
In Divizia A, Petrisil s-a impus la scor In derby-ul cu Maros, Intr-o etapa In care si liderul Maros a pierdut, In meciul cu Pokemon. Aceasta din urma a urcat pe locul secund, dupa ce a castigat trei partide restante.
Cominca a reusit surpriza etapei, depasind echipa Heat Club, aceasta ramanand pe podium In ciuda acestui esec.

Superliga
Satelite Selalice - Mildness 2-7, Copacabana - Matty Tel 2-1, Aconalex - Baza 5x5 3-0, Transilvania - Soccer Mirflor 3-0. Partidele Piata Bihoreana - Tornados, Eurobeton - XXL, Moldavia - Gym Mar Strong si Bad Boys - AEK au fost amanate.
Etapa a XX-a, duminica, 18 septembrie: Tornados - Moldavia (ora 20.00), AEK - Transilvania (20.00), Gym Mar Strong - Mildness (21.00), Aconalex - Satelite Selalice (21.00), XXL - Bad Boys (22.00), Eurobeton - Matty Tel (22.00). Meciurile Piata Bihoreana - Soccer Mirflor si Copacabana - Baza 5x5 vor fi omologate cu 3-0 In favoarea primelor echipe.

Divizia A
Ajax Ineu - Phoenix 3-0, Contmar - Pokemon 2-3, Maros - Petrisil 1-7. Ieri, s-a disputat partida Fortuna - Galactic (18.00). Astazi se vor desfasura meciurile Frigoexpress - ONU si Luctrans - Echinox. Intalnirile Vulturii Dobresti - Pompieri, Justitia - Floradis si BCL Team - Comau au fost amanate. Etapa a XX-a, vineri, 16 septembrie: ONU - Contmar (18.30); sambata, 17 septembrie: Phoenix - Maros (18.00), Pompieri - BCL Team (19.00), Floradis - Ajax Ineu (20.00), Galactic - Frigoexpres (20.00); duminica, 18 septembrie: Echinox - Almerius (18.00), Pokemon - Luctrans (18.00), Comau - Fortuna (19.00), Petrisil - Vulturii Dobresti (19.00).

Divizia B1
Bad Boys II - Traffic 4-10, Hawai - Piata 22 Decembrie 0-6, Zona 4 - Ursus Rosu 0-3, Real Iosia - Vip Taxi 11-2, Matrix - Aconalex II 3-5, Heat Club - Cominca 4-6. Ieri, s-au disputat partidele Presa - Imago si Nufarul - Cheresig. Intr-un joc restant, Matrix - Presa 10-7.
Etapa a XX-a, vineri, 16 septembrie: Cheresig - Heat Club (18.30); sambata, 17 septembrie: Vip Taxi - Zona 4 (18.00), Piata 22 Decembrie - Nufarul (19.00); duminica, 18 septembrie: Matrix - Real Iosia (17.00), Cominca - Traffic (21.00); luni,19 septembrie: Ursus Rosu - Hawai (23.00), Bad Boys II - Presa (23.00). Partida Imago - Aconalex II va fi amanata.

Divizia B2
Prestabil - Star West 0-3, Via Varadinum - Emporium 7-2, Cormoranii - Autowell 7-2, Cosmos - Proges 8-2, Almerius - Royal Team 3-0. Partidele Lugor - Limtex, AS Construct - Malaria si Amnesia - Extrim au fost amanate.
Etapa a XX-a, vineri, 16 septembrie: Extrim - Cosmos (17.30); sambata, 17 septembrie: Proges - Lugor (17.00), Autowell - AS Construct (17.00), Almerius - Cormoranii (21.00), Emporium - Amnesia (22.00), Malaria - Via Varadinum (22.00); duminica, 18 septembrie: Star West - Royal Team (17.00). Partida Limtex - Prestabil va fi amanata.

Clasamentul Superligii
1. Piata Bihoreana 16 13 1 12 76-38 40
2. Mildness 19 12 0 7 92-66 36
3. XXL 14 11 1 2 71-25 34
4. Gym Mar 16 11 0 5 78-44 33
5. Copacabana 15 10 2 3 59-38 32
6. Matty Tel 17 10 1 6 80-52 31
7. Bad Boys 15 10 1 4 63-37 31
8. Moldavia 15 10 1 4 62-39 31
9. AEK 13 7 1 5 49-29 22
10. Aconalex 15 7 1 7 63-67 22
11. Eurobeton 14 6 2 6 42-45 20
12. S. Selalice 16 5 0 11 47-79 15
13. Transilvania 18 4 0 14 37-84 12
14. Tornados 14 3 1 10 35-74 10
15. Soc. Mirflor 16 1 0 15 21-82 3
16. Baza 5X5 19 0 0 19 6-74 0
Clasamentul Diviziei A
1. Contmar 18 11 3 4 78-45 36
2. Pokemon 19 11 2 6 98-50 35
3. Maros 18 11 2 5 64-49 35
4. Petrisil 17 11 1 5 88-46 34
5. Floradis 16 10 2 4 77-53 32
6. Fortuna 16 10 1 5 61-45 31
7. Galactic 14 8 1 5 51-42 25
8. Dobresti 12 8 0 4 50-30 24
9. Echinox 14 6 4 4 52-42 22
10. Luctrans 13 7 0 6 57-40 21
11. Comau 14 6 2 6 56-54 20
12. Ajax Ineu 14 4 1 9 54-100 13
13. Justitia 8 4 0 4 33-30 12
14. ONU 15 3 2 10 53-75 11
15. BCL Team 13 3 1 9 56-90 10
16. Pompieri 9 3 0 6 26-43 9
17. Frigoexpress 16 2 2 12 38-75 8
18. Phoenix 15 1 0 14 18-58 3
Clasamentul Diviziei B1
1. Piata 22 Dec. 20 16 0 4 101-41 45
2. Traffic 18 13 3 2 112-70 42
3. Heat Club 19 13 1 5 105-56 40
4. Bad Boys II 18 12 0 6 93-69 36
5. Aconalex II 17 10 2 5 70-47 32
6. Cominca 20 9 1 10 86-69 28
7. Cheresig 16 9 0 7 80-74 27
8. Nufarul 15 9 0 6 76-78 27
9. Matrix 17 8 2 7 83-93 26
10. U. Rosu 17 8 2 7 57-71 26
11. Presa 18 8 1 9 92-113 25
12. Imago 16 7 1 8 45-50 22
13. Real Iosia 18 7 0 11 86-77 21
14. Hawai 16 6 0 10 48-66 18
15. Zona 4 17 4 1 12 65-87 13
16. VIP Taxi 16 4 0 12 59-96 12
Clasamentul Diviziei B2
1. Cormoranii 19 16 1 2 98-42 49
2. Varadinum 18 16 0 2 115-39 48
3. Star West 17 15 0 2 112-40 45
4. Emporium 18 12 0 6 137-59 36
5. Almerius 15 12 0 3 88-37 36
6. Lugor 17 11 2 4 93-70 35
7. Cosmos 17 8 0 9 68-68 24
8. Construct 15 7 0 8 61-68 21
9. Prestabil 17 7 0 10 45-81 21
10. Limtex 15 6 0 9 58-74 18
11. Amnesia 15 5 0 10 37-92 15
12. Proges 14 5 0 9 35-92 15
13. Malaria 15 4 0 11 59-98 12
14. Royal Team 17 4 0 13 50-98 12
15. Autowell 16 2 0 14 61-137 6
16. Extrim 15 1 1 13 42-98 4

Mihai Zamfir


2004 - 2005 SC. Daol Comimpex SRL. Toate drepturile rezervate